تور ترکیه

همه تور ها

درباره تور ترکیه

کشف جواهرات گمشده ترکیه؛ سفری به سرزمین تاریخ و طبیعت فوق العاده

آیا آماده اید برای پرواز به سرزمینی که نقطه تلاقی آسیا و اروپا است؟ ترکیه، گنجینه ای از جاذبه های باستانی، طبیعت بکر و فرهنگی غنی است. 

از استانبول پر جنب و جوش گرفته تا آناطولی آرام، این کشور شما را به سفری جادویی خواهد برد. از میان آسمان خراش های مدرن تا بناهای تاریخی چشمگیر، از سواحل زیبای دریای اژه تا کوه های پوشیده از برف، ترکیه همه چیز را به شما ارائه می دهد.

در این تور یک هفته ای، به کشف گنجینه های ناشناخته ترکیه خواهید پرداخت. از مرکز تاریخی استانبول گرفته تا شهرهای ازمیر و کوش آداسی، هر گوشه این سرزمین شگفت انگیز در انتظار شماست.

برخی از شهر های ترکیه 


شهرهای توریستی محبوب در ترکیه بسیار زیاد هستند. در ادامه به برخی از این شهرها اشاره می‌کنم:

1. استانبول:

به عنوان پایتخت ترکیه و شهری با تاریخ بسیار غنی، استانبول همواره جذابیت بسیاری برای گردشگران داشته است. از جاذبه‌های معروف این شهر می‌توان به مسجد بزرگ سلیمانیه، موزه آیاصوفیه، پل گالاتا و بازارهای تاریخی گران بورسا اشاره کرد.

2. آنتالیا:

شهر آنتالیا در ساحل شرقی دریای مدیترانه واقع شده است و یکی از مقصدهای ساحلی محبوب در ترکیه است. این شهر دارای سواحل دلنشین، قلعه کاله و بازارهای شلوغ و پر رنگ است.

3. کاپادوکیا:

شهر کاپادوکیا در منطقه مرکزی ترکیه واقع شده است و به خاطر طبیعت خاص و غارهای سنگی خود معروف است. مسافران می‌توانند در این شهر تورهای هوایی برگزار کنند و زیبایی‌های طبیعی و مناظر خیره‌کننده را از بالا ببینند.

4. پاموکاله:

شهر پاموکاله در نزدیکی دریای مدیترانه و در استان دنیزلی واقع شده است. با ساحل‌های سفید و دیدنی و آب‌های آبی و صاف، پاموکاله برای گردشگرانی که عاشق ساحل و بازی در آب هستند، بسیار جذاب است.

5. آنکارا:

به عنوان پایتخت ترکیه، آنکارا یک شهر مدرن با بناهای تاریخی و فرهنگی است. از جاذبه‌های معروف آنکارا می‌توان به قلعه آنکارا، موزه تاریخی آنتیک تورکیو، مسجد هاجی‌بی‌بی و پارک آتاتورک اشاره کرد.

این تنها برخی از شهرهای توریستی محبوب در ترکیه هستند و هر کدام از این شهرها دارای جاذبه‌های منحصر به فرد خود هستند.

جاذبه های دیدنی ترکیه 

ترکیه یک کشور بسیار زیبا و پرجاذبه است که برخی از مکان‌های دیدنی آن عبارتند از:

1. استانبول: این شهر بزرگ، پرجاذبه و تاریخی با بناهای معروف مانند مسجد آبی، آیاصوفیه، قصر توپ‌کاپی و بازارهای شناخته شده مانند بازار گراند بازار بسیار جذاب است.

2. کاپادوکیا: منطقه‌ای است با مناظر طبیعی بی‌نظیر، شهرهای زیرزمینی و غارهای سنگی که معروف به فرشته‌های سنگی شناخته می‌شود.

3. آنتالیا: شهر ساحلی زیبا با سواحل طولانی، آبهای آبی و صخره‌های ساحلی است که مجموعه‌ای از روستاها و شهرهای تاریخی را نیز در بر می‌گیرد.

4. پاموک‌کاله: شهری است در کنار ساحل بحر مدیترانه که به خاطر سفیدپوشی خانه‌های سنتی خود مشهور است.

5. آنتیک: شهر باستانی قدیمی که شامل تئاتر رومی بزرگ و آثار باستانی دیگر است.

6. آیاصوفیه: یکی از آثار مهم تاریخی و مذهبی استانبول که در گذشته به عنوان مسجد و اکنون به عنوان موزه شناخته می‌شود.

7. پاموکاله: منطقه‌ای در ساحل آژانس معروف به سفیدپوشان خانه‌های خاص خود است.

این فقط چند نمونه از جاذبه‌های دیدنی ترکیه است و این کشور بسیار غنی از نظر تاریخ، فرهنگ و طبیعت است.